Turkcell 2011 Blog Ödülleri

Turkcell 2011 Blog Ödülleri’nin kazananları geçen hafta bugün The Point Hotel Barbaros’da düzenlenen törenle açıklandı ve 90’lar Müzesi Oyun ve Eğlence Blogları kategorisinde birinci oldu!

Yarışma jürisi, halk oylamasında ilk 10’a kalan adaylar arasından seçimini yaptı ve birincilik ödülüne de 90’lar Müzesi’ni layık gördü. 90’lar Müzesi ekibi olarak, müzemizi ilk günden beri takip eden, sevgisiyle bugünlere getiren, eleştirileriyle daha fazla araştırmamızı sağlayan, ‘bir de o vardı’ diyerek eksiklerimizi tamamlayan müzeseverlere teşekkür ederiz.

Bu maceraya başlarken doğrusunu söylemek gerekirse ne kadar kişiye ulaşabileceğimiz hakkında en ufak bir fikrimiz yoktu. Biz ilkokulda beslenme teneffüsüne ‘alamayanların canı çeker’ diye muz getirmesi yasaklanan, Yerli Malı Haftası’nı coşkuyla kutlayan, ilkokul kitaplarının ilk sayfasındaki haritada SSCB diye bir ülke görmüş 90’lar çocukları, daha naif ve mütevazı bir zamandan anımsadıklarımızı paylaşmayı, ortak tarihimizi müzeleştirerek hafızamızı her daim canlı tutmayı hayal ettik. 1,5 seneye yakın zamanın ardından geriye dönüp baktığımızda görüyoruz ki, hayallerimizin bile ötesine geçmeyi başarmışız. Ama hala eksiğimiz çok, kafamızda 40 ayrı konu 40 tilki misali, her biri kuyruğunu diğerine değdirmekten imtina ederek dolanıyorlar, 90’ların politik arka planından popüler kültürüne, el atılacak konular çok. İçeriğimizi videolar, çekimler, röportajlar ve arşivlerden çıkmış bilgilerle zenginleştirerek yolumuza devam edeceğiz.

En başında da dediğimiz gibi, ‘arada bir dilimiz sürçer ise affola.’

This entry was posted in Uncategorized and tagged , . Bookmark the permalink.

4 Responses to Turkcell 2011 Blog Ödülleri

  1. Harika işler çıkartıyorsunuz, bizim gibi atari ile yola başlayıp PS3’e yükselmiş, teknolojinin her evresini görüp arada kalan ve belki de çocukluk yıllarına bu kadar düşkün olan bir neslin tüm anılarını tekrar yaşatıyorsunuz. İyi ki varsınız ve bu ödülü sonuna kadar hakediyorsunuz…

  2. ugur says:

    ellerinize sağlık

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s